Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Stadiumin e ri nuk e inaguron Franca, zbuloni kush do të jetë ndeshja e parë në “Arenën Kombëtare”

Postuar: 10/10/2019 - 23:17

“Arena Kombëtare” nuk do të inagurohet në ndeshjen Shqipëri-Francë, kjo sepse më parë do të testohen kushtet e sigurisë.  FSHF-ja ka vendosur që inagurimi i stadiumit të ri të bëhet më 3 nentor në ndeshjen e femrave mes Vllaznisë dhe Apolonisë. Kjo ndeshje do të bëhet për të provuar nëse stadumi i ri i plotëson të gjitha kriteret e duhura për një ndeshje ndërkombëtare.

Të pranishëm në stadium do të jenë edhe pjesëtarë të UEFA-s të cilët do të vlerësojnë përfundimisht stadimiun e ri për të dhënë “OK”, përfundimtarë për sfidën ndaj Francës. 
 
Vllaznia-Apolonia do të luhet në orën 20:00 pasi në këtë mënyrë do të provohet ndriçimi i stadiumit, por edhe që nga hyrja e tifozëve, siguria, sistemi i kamerave edhe sistemi audio. Në rast se të gjitha do të kalohen me sukses UEFA do të jap dritën jeshile për ndeshjen e madhe ndaj Francës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m me pengesa, duke marrë medalje bronzi, në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Ëuhan të Kinës.

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh

Postuar: 21/10/2019 - 22:45

 France Football e plotësoi misionin e saj për ditën e sotme!

Postuar: 21/10/2019 - 15:21

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshje

Postuar: 21/10/2019 - 13:11

Christiano Rolaldo është akuzuar pak kohë më parë nga një ish-modele për përdhunim.