Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Strakosha: Ja çfarë na tha Panuçi në pushimin e ndeshjes

Postuar: 07/09/2018 - 23:40

Thomas Strakosha ishte një ndër lojtarët më të mirë të Shqipërisë në sfidën e sotme. Pritjet e tij vendimtare i siguruar fitoren e parë kuqezinjve në ndeshjen debutuese të Ligës së Kombeve. Në mikrofonin e “RTSH” pas sfidës Strakosha u shpreh:

“Rëndësi ka që fituam. Nuk arrihet nga një lojtar fitorja. Të gjithë dhamë maksimumin. Kemi luajtur shumë mirë. Kemi bërë gabim nga përqendrimi. Kualitetet ishin shumë mirë deri në minutën e 80-të, më pas u ndje pak lodhja. Kemi ndeshjen tjetër dhe jam pozitiv. Nuk mendova asgjë gjatë episodit me Dabur. Rëndësi ka që nuk pësova gol. Panuçi na tha që ta luanim topin shpejt për të krijuar hapësira.  Ato që na thanë trajnerin dolën mirë, prandaj edhe ne shënuam, se luajtëm shpejt”.

Rasti i rrezikshëm te porta e Strakoshës…

Në fillim mendova t’i bëja penallti, por falë Zotit nuk i bëra. Më pas, as ai nuk goditi direkt topin, dhe kisha kohë të reagoja.

Një mesazh për mbrojtjen, të mos gabojnë aq shumë, pasi nuk do i shpëtoni gjithmonë…

Ne rikuperojmë gabimin e shokëve, njëherë gabon porta, një herë mbrojtja, një herë sulmi. Prandaj jemi të gjithë një ekip, të rikuperojmë gabimet e të tjerëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 07:21

Dy vite më parë, kur Xhani de Biazi dha dorëheqjen nga drejtimi i përfaqësueses së Shqipërisë, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka pati në tavolinën e tij shumë emra si kandidatura potenciale dhe me n

Postuar: 17/07/2019 - 07:19

Ledian Memushaj u ka dhënë fund aludimeve për një lëvizje të mundshme në treg gjatë këtij afati k

Postuar: 17/07/2019 - 07:18

Mbrojtësi i përfaqësueses kuqezi, i tërhequr para pak kohësh nga Kombëtarja si pasojë e mungesës

Postuar: 16/07/2019 - 23:42

Telenovela ka marrë fund dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim.

Postuar: 16/07/2019 - 22:39

Kur jemi edhe pak javë nga starti i sezonit të ri futbollistik, një rregull i ri do të vihet në z

Postuar: 16/07/2019 - 18:02

Kompania britnaike e basteve Paddy Power, e ka vlerësuar si dhjetë herë më të mundshme zbulimin

Postuar: 16/07/2019 - 15:40

Një transferim i bujshëm ka ndodhur së fundmi te Bayerni i Mynihut dhe protagonist është bërë n