BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Sport

Sukses i jashtëzakonshëm! Pas fitores së mbrëmshme, Florian Marku ngjitet sërish në renditjen botërore

Sukses i jashtëzakonshëm! Pas fitores së mbrëmshme, Florian

Me fitoren e mbrëmshme ndaj Jorick Luisettos, boksieri i njohur shqiptar Florian Marku regjistroi 10 fitore në karrierën e tij në ringun profesionist. Ndërkohë që ka vetë një barazim. Një sukeses i tillë ka bërë që Marku të ngjitet lart në klasifikimin botëror. Tashmë ai e sheh veten në pozita mjaft të mira dhe renditet i 62-ti në rang botëror.

Pas fitores së djeshme ai u shpreh mjaft entuziast dhe kërkoi që të ketë përballë kundërshtarët më të fortë. Në këtë mënyrë ai shpreson që duke u ndeshur me kundërshtarë më të fortë, të arrijë që të ngrihet më tepër në renditje dhe të marrë më shumë pikë. Kujtojmë se disa herë me radhë ai ka sfiduar boksierin Konor Ben, i cili është i 15-ti në renditjen e Boxrec. Mirëpo ky i fundit e ka shmangur në mënyrë të vazhdueshme një përballje të tillë me boksierin shqiptar.