Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi në zemër i merr jetën gjatë stërvitjes ish-futbollistit të Kombëtares së Anglisë

Postuar: 21/04/2017 - 11:06

Ugo Ehiogu ka humbur jetën në mënyrë të papritur pas një sulmi në zemër, mëngjesin e së enjtes gjatë stërvitjes. Trajneri i Spurts nën 23 vjeç u rrëzua në fushë gjatë stërvitjes me akademinë e klubit dhe menjëherë i erdhi në ndihmë stafi mjekësor i ekipit.

Edhe pse ai u dërgua me urgjencë në spital, 44 vjeçari ndërroi jetë orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.

Ish-futbollistit i njohur gjatë periudhës 1996-2002 ka qenë pjesë e kombëtares së Anglisë, shkruan “The Independent”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2017 - 07:25

Trajneri i “Djajve të Kuq” entuziast pas suksesit të skuadrës angleze në finalen e Europa League në Stokholm, ku Junajtid triumfoi ndaj Ajaksit 2-0

Postuar: 27/05/2017 - 07:23

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit, mori dje në shqyrtim ngjarjet negative të ndodhura në fushat sportive të kategorive të ndryshme të futbollit tonë, ku

Postuar: 27/05/2017 - 07:21

Në radhët e komunitetit të futbollit, veçanërisht në atë të Kategorisë Superiore, po flitet gjithnjë e më shumë për një penalizim të rëndë të Skënderbeut, i cili ka gjasa të zbr

Postuar: 27/05/2017 - 07:20

Në media qarkulluan lajme se Tirana dhe Vllaznia po përgatisnin një premio 200 mijë euro për Teutën dhe Korabin nëse do të ndalnin respektivisht Laçin dhe Flamurtarin, në mënyrë

Postuar: 27/05/2017 - 07:19

Mbrojtësi i përfaqësueses gjermane, Mërgim Mavraj, ka dhënë së fundmi një intervistë për mediat gjermane, ku ka përshkruar edicionin mjaft të mirë të Hamburgut në Bundesligë dhe

Postuar: 26/05/2017 - 07:53

Trajneri i “Djajve të Kuq” entuziast pas suksesit të skuadrës angleze në finalen e Europa League në Stokholm, ku Junajtid triumfoi ndaj Ajaksit 2-0

Postuar: 26/05/2017 - 07:51

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit, mori dje në shqyrtim ngjarjet negative të ndodhura në fushat sportive të kategorive të ndryshme të futbollit tonë, ku