Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmuesi/ Barça shumë pranë firmës me Antuan Griezman

Postuar: 15/11/2017 - 07:53

Sulmuesi francez, Antuan Griezman, pritet të jetë goditja e madhe e Barcelonës në merkaton e verës së ardhshme. Prej kohësh blaugranat kanë nisur kontaktet me sulmuesin francez të Atletikos së Madridit, madje së fundmi sipas asaj që raporton “Le10Sport”, Barça ka arritur akordin me lojtarin mbi termat e kontratës. Griezman dëshiron me çdo kusht të transferohet te Barcelona, por tashmë katalanasit duhet të bindin Atletikon e Madridit me një ofertë joshëse për të lënë të lirë 26-vjeçarin. Gjithsesi, edhe nëse dy klubet nuk arrijnë një marrëveshje prej 1 korrikut të vitit 2018 në kontratën që Griezman ka me “Los Colchoneros” hyn në fuqi klauzola e largimit prej 100 milionë Eurosh, një shifër kjo që drejtuesit e Barçës janë të gatshëm ta paguajnë për një sulmues si Antuan Griezman. Lëvizja nuk mund të ndodhë pa ardhur fundi i sezonit, megjithëse Atletiko do të jetë e lirë të bëjë lëvizjet e saj që në këtë merkato dimri, pasi ka në objektiv të afrojë sulmuesin brazilian Diego Kosta, i cili e ka nisur stërvitjen tashmë dhe pret vetëm zyrtarizimin në listat e klubit në FIFA. Barcelona kishte kohë që këmbëngulte për marrjen e Griezmanit, por Atletikos i ishte ndaluar çdo lloj lëvizje nga FIFA. Tashmë francezi mund ta mendojë seriozisht idetë e veshjes së bluzës blaugrana, si një mundësi për të bërë një hap edhe më të madh në karrierën e tij. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2018 - 10:36

Ditën e mërkurë në orën 13:30 në Korçë mbahet një tubim mbarë qytetar në mbështetje të klubit të futbollit “Skënderbeu”. Tubimi do të zhvillohet nga qendra e qytetit të Korçës, para Katedrales për të marshuar drejt stadiumit.“SKËNDERBEU nuk është vetëm.

Postuar: 20/02/2018 - 08:32

Liga e Kampioneve do të zbresë sonte në mbrëmje në fushë, me dy duele, për të vijuar të mërkurën me dy duele të tjera që do të plotësojnë xhiron e parë të 1/8 e finales së këtij

Postuar: 20/02/2018 - 08:26

Bekim Balaj është rikthyer dhe e ka bërë këtë me gol.

Postuar: 20/02/2018 - 08:21

Kategoria Superiore mbylli dje javën e 20-të të saj, ku padyshim kryetakimi ishte ai që u luajt mbrëmë në kryeqytet midis Partizanit dhe Kukësit.

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio