Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmuesi/ Dibala premton besnikëri ndaj Juves: Këtu jam i lumtur

Postuar: 18/08/2017 - 08:04

Kur merkato verore po shkon drejt fundit, zërat për një lëvizje të mundshme të sulmuesit Paolo Dibala po shuhen, sepse vetë argjentinasi i ka dhënë drejtim të ardhmes. Ai ka përkufizuar Juventusin si skuadrën e së tashmes dhe të së ardhmes së tij. Në një intervistë të dhënë për gazetën amerikane “Nju Jork Tajms”, argjentinasi ka përsëritur edhe një herë tjetër, se nuk e mendon aspak largimin nga radhët e kampionëve të Italisë. Gjatë kësaj interviste, 23-vjeçari ka deklaruar se vendimi i drejtuesve për ti dhënë atij numrin 10 e ka befasuar por, ai ndihet i nderuar dhe premton se do të japë maksimumin e tij për arritjen e objektivave që ka ekipi. Përsa i përket interesimit që ka shfaqur Barcelona dhe humbja në finalen e Champions League ndaj Realit të Madridit, Dibala shprehet se ekipi ku ai luan është në të njëjtin nivel me katalanasit dhe humbja ndaj Realit është si një makth për të që kërkon ta harrojë sa më shpejt. Objektivi Champions për argjentinasin është një ëndërr të cilën beson se shumë shpejt do ta ketë në duart e tij. Një tjetër trofe i humbur ai në finalen e Superkupës së Italisë është një moment të cilin Dibala kërkon ta lërë pas krahëve, zhgënjimi nuk mungon, por skuadra duhet të shohë përpara. Në fund Dibala thotë se sezoni i ri për Juventusin do të jetë më mirë se i vjetshmi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2018 - 08:53

Golashënuesi më i mirë i Europës këtë sezon ka gjasa të jetë një Ronaldo, një Mesi, siç ka ndodhur shpesh vitet e fundit, por gjasat janë të mëdha që të jetë një tjetër, sepse në këtë rivalitet ka shumë emra dhe të gjithë po realizojnë gola të vlefshëm, ku padyshim më në formë duket lojtari i Liverpulit, e

Postuar: 20/03/2018 - 08:51

Një nga mediat më të mëdha botërore, britanikja “The Guardian”, i ka kushtuar një shkrim të zgjatur hetimit që po i bëhet Skënderbeut nga UEFA dhe mundësinë e dënimi

Postuar: 20/03/2018 - 08:45

Trajneri i Kombëtares Kristian Panuçi doli dje në konferencë për shtyp, ku arsyetoi me argumente zgjedhjet e bëra në kuadër të ndeshjes miqësore të 26 marsit ndaj Norvegjisë, ta

Postuar: 19/03/2018 - 22:15

Thomas Strakosha feston sot ditëlindjen e tij të 23-të dhe klubi i Lazio-s skuadër ku aktivizohet aktualisht gardiani shqiptar i ka kushtuar një video-mesazh ku pjesë e saj ësht

Postuar: 19/03/2018 - 16:14

Kukësi fitoi 2-0 me Vllazninë në takimin që u luajt në ‘Zeqir Ymeri’. Goli i parë u shënua në minutën e 34 nga mbrojtësi Shameti.

Postuar: 19/03/2018 - 11:33

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ndodhet në një konferencë për shtyp për miqësoren me Norvegjinë më 26 Mars.

Postuar: 19/03/2018 - 10:11

Edhe Manchester United   ka hyrë në garë për Neymarin.