BREAKING NEWS

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste të mashtrimit gjigant, zbardhen me shpejtësi detajet e bujshme

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste
x
BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x

Sport

Sulmuesi/ Higuain vendos “të varë këpucët në gozhdë”

Sulmuesi/ Higuain vendos “të varë këpucët në

Një tjetër emër i spikatur i fushës së blertë tërhiqet nga futbolli aktiv. Gonzalo Higuain var këpucët në gozhdë. Sulmuesi argjentinas ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur pikërisht në fund të këtij sezoni të MLS-së amerikane, ku luan me skuadrën e Inter Miamit. Tashmë në moshën 34-vjeçare, Higuain ka vendosur ta mbyllë njëherë e mirë një karrierë të shkëlqyer, pasi ndër vite ka luajtur me skuadra si Real Madrid, Napoli, Juventus, Milan e Çelsi. Megjithatë vitet e fundit po kalonte një rënie të vazhdueshme, që kulmoi me transferimin në SHBA, ndaj edhe Higuain ka vendosur a mbyllë me futbollin e luajtur. “Ka ardhur momenti për t’u ndalur dhe për t’i thënë lamtumirë futbollit”, tha sulmuesi argjentinas në një konferencë për shtyp nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, teksa vlen të theksohet se në dhjetor Higuain do të festojë ditëlindjen e 35-të.