Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmuesi i njohur i thotë lamtumirë Atletico-s, e ardhmja te Barça ose PSG

Postuar: 15/05/2019 - 10:29

Sulmuesi Antoine Griezmann largohet nga Atletiko Madrid. Pas 5 viteve të kaluar si yll i skuadrës 28 vjeçari ka komunikuar largimin në fund të sezonit për të nisur një sfidë të re. Francezi nuk ka zbuluar se ku do të shkojë. Barcelona është destinacioni më i mundshëm pa përjashtuar edhe PSG-në.

Pavarësisht se Griezmann vitin e kaluar rinovoi me Atleticon deri në vitin 2023 me një pagë prej 23 mln eurosh në sezon vendosi të largohet. Barcelona është destinacioni më i mundshëm pasi katalanasit e kërkuan me ngulm edhe vitin e kaluar, por mediet nuk përjashtojnë edhe një kalim në Francë tek PSG. Klubi nga Parisi e ka mundësinë të paguajë klauzolën dhe madje zbulohet se javën e kaluar ka pasur takim Griezmann-PSG.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 07:23

Juventusi do të jetë një superskuadër gjatë edicionit të ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:21

Agim Canaj duket qartë se nuk do të jetë trajner i Vllaznisë për sezonin e ri.

Postuar: 18/07/2019 - 07:20

Partizani është eliminuar nga Liga e Kampioneve.

Postuar: 17/07/2019 - 23:12

Mbyllet shumë shpejt aventura e Partizanit në Champions League.
 

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Ish-futbollisti i Kombëtares, aktualisht drejtor sportiv tek Lacio, Igli Tare, vijon të tregojë m

Postuar: 17/07/2019 - 17:29

Te Arsenali ka pa plasur një tjetër problem pa filluar ende sezoni.

Postuar: 17/07/2019 - 17:23

Klubi i Vllaznisë ka zgjedhur trajnerin e ri në stol dhe ai është, Mirsad Jonuz.