Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmuesi/ Interi e çmon Ikardin tani plot 200 mln euro

Postuar: 13/09/2017 - 07:52

Merkato është mbyllur, por klubet e mëdha po nxitojnë të hartojnë projektet e tyre të së ardhmes, ku prioritet marrin edhe mbajtja e lojtarëve me peshë. Kështu, Interi është duke përgatitur kontratën e re për sulmuesin Mauro Ikardi pasi klauzola aktuale prej 110 milionë eurove u duket pak në tregun e lojtarëve.

Argjentinasi nënshkroi kontratën e re në muajin tetor, por klauzola e tij është e vlefshme vetëm për klubet e huaja. Por pas transferimit të Nejmarit te Paris Saint Germaini për 222 milionë euro, të Mbapes me të drejtë blerje për 180 milionë dhe atij të Dembeles te Barcelona për 150 milionë, Interi ka ndërruar mendje. Sipas “Premium Sport”, Interi e çmon tani Ikardin 200 mln euro.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 07:45

Paris Saint Germain po vuan pas sherrit të penalltisë kundër Lionit, ku Nejmar dhe Kavani, dy sulmuesit kryesorë të ekipit francez, u përplasën me njëri-tjetrin, një përplasje që vijoi deri në kacafytje fizike në dhomat e zhveshjes dhe që po sjell përçarjen e klubit më të madh francez.

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull.

Postuar: 24/09/2017 - 07:41

Serie A ka nisur vrullshëm dhe me shumë forcë, teksa është e sigurt tashmë se Juventusi do ta ketë të vështirë të mbrojë titullin kampion këtë sezon, nisur nga rivaliteti më i m

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim.

Postuar: 24/09/2017 - 07:32

Skënderbeu është ekip europian dhe e tregoi mbrëmë edhe në Korçë që është ekipi më i mirë në kateëgorinë Superiore.

Postuar: 24/09/2017 - 07:23

Kampionati i sivjetëm po tregon se skuadrat e mestabelës ende nuk po e bëjnë shpërthimin e duhur në garë dhe deri tani nuk ka një ekip të evidentuar si grup i qëndrueshëm dhe që

Postuar: 24/09/2017 - 07:19

Mbeten pak ditë që të startojë kampionati kombëtar i basketbollit, ku klubet po përkujdesen të formatojnë skuadra të afta për një performancë cilësore, si dhe me objektiva për t