BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Sulmuesi/ Kilian Mbape refuzoi ofertën e Liverpulit, mbetet i PSG-së

Sulmuesi/ Kilian Mbape refuzoi ofertën e Liverpulit, mbetet i PSG-së

Merkato nuk mund të prodhojë sensacion shumë të madh nëse transferimi nuk lidhet me emrin e ndonjë futbollisti të spikatur. Kalimi i Ronaldos nga Junajtid anglez tek Al Nasr në Arabinë Saudite ishte padyshim momenti më emocionues i kësaj merkato dimërore. Kjo lëvizje i eklipsoi të gjitha të tjerat edhe për faktin se në këtë transferim u luajtën milionat e sheikëve. Por në fokus të merkatos ishte dhe sulmuesi i PSG-së, Kilian Mbape, që mori ofertë nga një klub i Premier League. Por lojtari refuzoi t’i bashkohej Liverpulit në verën e vitit të kaluar për një transferim rekord prej 200 milionë eurosh. Kështu ka raportuar “The Athletic”. Sajti anglez raporton të enjten se Mbape përbuzi ofertën e Liverpulit. Sulmuesi 24-vjeçar i Francës vazhdoi kontratën me PSG-në deri në qershor të vitit 2025. Megjithatë, Liverpuli ende nuk ka hequr dorë nga francezi. Krahas Liverpulit, interesim për yllin e PSG-së kanë edhe Mançester Junajtid, Real Madridi, Mançester Siti dhe Çelsi. Sezonin aktual ka shënuar 22 gola dhe ka kontribuar me 5 asiste. 7 gola e 3 asiste i ka edhe në 6 takime në Ligën e Kampionëve.