BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x

Sport

Sulmuesi/ Lukaku mungon në stërvitje, mund të mos luajë ndeshjen e parë

Sulmuesi/ Lukaku mungon në stërvitje, mund të mos luajë

Botërori ka hyrë plotësisht në emocionet e tij. Në duelin e sotëm në grupin F priten surpriza. Ndërkohë, sulmuesi Romelu Lukaku i ka munguar Belgjikës në stërvitjen e së hënës mbrëma. Kjo është stërvitja e dytë rresht që sulmuesi i Interit nuk është në dispozicion të përzgjedhësit Roberto Martinez. Mësohet se Lukaku ende nuk është rikuperuar plotësisht nga lëndimi dhe gjasat janë të mëdha që të mungojë në ndeshjen e parë të grupit. Belgjika, të mërkurën mbrëma përballet me Kanadanë në kuadër të Grupit F, të cilin e përbëjnë edhe Maroku e Kroacia. Për dallim prej Lukakut, në stërvitje ishin të pranishëm Eden Hazard e Kevin De Bryjn, që pritet të jenë lojtarët kryesorë të Belgjikës në Botërorin e Katarit. Lukaku u lëndua në fund të muajit të shkuar duke luajtur për Interin, por megjithatë u ftua në listën përfundimtare të Belgjikës.