BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x
BREAKING NEWS

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon kryeministri, çdo shqiptar e sheh çfarë kemi bërë ne

BE godet Ramën: Nuk jemi dakord për fondet që kërkon
x

Sport

Sulmuesi/ Mesi sheh Argjentinën favorite për të fituar Kupën e Botës

Sulmuesi/ Mesi sheh Argjentinën favorite për të fituar Kupën

Botërori ka hyrë në një fazë të nxehtë, ku skuadrat pretendente po bëjnë llogaritë për trofeun. Natyrisht edhe Argjentina ka pretendimet e veta. Lionel Mesi insistonse Argjentina është favoritja kryesore për ta fituar titullin e botës në turneun e Katarit. Me Mesin në përbërje, Argjentina është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Botës, fazë kjo në të cilën do të përballet me Holandën. Sipas Mesit, Argjentina mund t’ia dalë mbanë deri në fund nëse vazhdon me paraqitje të mira, ndërsa nuk ka anashkaluar as Brazilin, Francën e Spanjën. “Argjentina është dhe mbetet kandidatja kryesore, pasi është superfuqi dhe gjithmonë në mesin e ekipeve më të mira. Jam optimist, por këtë duhet ta dëshmojmë në fushë”, ka thënë Mesi. Ai ka zbuluar se futbollistët e Argjentinës i shikojnë të gjitha ndeshjet e ekipeve të tjera dhe ka shtuar se ka mbetur i befasuar me eliminimin e Gjermanisë. “Franca është e mirë, po ashtu edhe Spanja, që së bashku me Brazilin mbeten favoritë. Ndërkohë, më ka befasuar Gjermania, e cila u eliminua edhe pse kishte lojtarë të mirë në përbërje”, shtoi Mesi.