BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x

Sport

Sulmuesi/ Reali gati të sakrifikojë Vinicius për Kilian Mbape

Sulmuesi/ Reali gati të sakrifikojë Vinicius për Kilian Mbape

Merkato e dimrit po mbyllet, por në Spanjë po mendojnë që tani për atë të verës. Reali i Madridit ende nuk ka hequr dorë nga transferimi i sulmuesit francez, Kilian Mbape, raporton “Marca” të enjten. Tek ekipi spanjoll po planifikojnë transferimin e Mbapes nga Paris San Zhermen në fund të këtij sezoni. Madje, thuhet se Reali tashmë ka bërë ofertën për ta bindur Parisin që ta lirojë Mbapenë. Për kartonin e Mbapes, Reali është i gatshëm ta ofrojë në shkëmbim brazilianin Vinicius Junior plus para për sulmuesin francez. Viniciusi pëlqehet shumë nga Parisi dhe gjasat janë të mëdha që kjo marrëveshje mes klubeve të finalizohet në verë. Si Mbape ashtu edhe Viniciusi kanë kontrata të konsoliduara deri në verën e vitit të ardhshëm. Mbape 24-vjeçar ka 25 gola këtë sezon për Paris SG, ndërsa Viniciusi në 27 ndeshje të luajtura për Realin ka realizuar 11 gola dhe ka kompletuar 5 asistime.