BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro ditën e sotme

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x

Sport

Sulmuesi/ Ronaldo drejt Al Nassr, do paguhet si sheikët

Sulmuesi/ Ronaldo drejt Al Nassr, do paguhet si sheikët

Edhe pse mosha e tij nuk është premtuese, fama që gëzon e bën atë të jetë ndër lojtarët më të kërkuar në treg dhe njëherësh një futbollist që fiton shumë reklama. Këtë herë Kristiano Ronaldo mund të zgjedhë të vazhdojë karrierën në një klub që e paguan mirë, madje e paguan si sheik. Dhe vendi që ia ofron këtë kontratë është vend sheikësh arabë. Kështu, ylli i Portugalisë, Kristiano Ronaldo, përfundimisht ka vendosur që karrierën ta vazhdojë në Arabinë Saudite. Mediumet portugeze kanë raportuar të hënën se Ronaldo tashmë ka arritur marrëveshje me ekipin Al-Nassr. 37-vjeçari do ta firmos kontratën me ekipin e ri më datën 1 janar, përpara se të prezantohet. Thuhet se Ronaldo është pajtuar me një kontratë për dy vjet e gjysmë, ku do të ketë pagë vjetore prej 200 milionë eurosh. Ai te Al-Nassr, do të transferohet si lojtar i lirë pasi javë më parë ka shkëputur kontratën me skuadrën e Mançester Junajtid. Al-Nassr është një prej skuadrave më të suksesshme në Arabinë Saudite me nëntë tituj kampioni të fituar, të fundit në vitin 2019. Ronaldo mund të rrisë kreditit e futbollit në botën arabe dhe në Lindjen e Mesme.