BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x

Sport

Sulmuesi/ Ronaldo komenton “divorcin” me Mançester Junajtid

Sulmuesi/ Ronaldo komenton “divorcin” me Mançester Junajtid

Klubi i Mançester Junajtid njoftoi dje se ka ndërprerë kontratën me sulmuesin portugez Kristiano Ronaldo. Portugezi dha një mesazh lamtumire për tifozët e Junajtid, pak minuta pasi klubi anglez njoftoi se portugezi i është shkëputur kontrata me marrëveshje të dyanshme, një “divorc” i paralajmëruar prej dy javësh tashmë. “E dua Mançester Junajtid dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Ndihem që është koha e duhur për të kërkuar një sfidë të re. i uroj Junajtid të gjitha të mirat”, ka thënë Ronaldo. Largimi i CR7 erdhi pas intervistës së bujshme të superyllit portugez, ku ai kritikoi hapur klubin dhe drejtuesit e tij. Është pritur që Ronaldo të largohet nga Mançester Junajtid, por jo para Botërorit. Mançester Junajtid ka falënderuar Ronaldon për kontributin shumë të madh. Në dy periudha në “Old Trafford”, Ronaldo ka shënuar 145 gola në 346 paraqitje. “Të gjithë tek Junajtid mbesin të fokusuar për të vazhduar progresin e klubit nën drejtimin e trajnerit Erik ten Hag, duke punuar së bashku për të siguruar suksesin në fushë”, shkruhet në fund të komunikatës së Mançester Junajtid.