BREAKING NEWS

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak dhe numri i infeksioneve 107 më pak

Lombardia merr frymë,  bie numri i të vdekurve me 77 më pak
x

Sport

Sulmuesi shqiptar protagonist tek Barcelona B, i “dhurojnë” një gol dhe trondit traversën

Sulmuesi shqiptar protagonist tek Barcelona B, i “dhurojnë”

Sulmuesi shqiptar pasi u grumbullua ditën e djeshme me ekipin e parë të Barcelonës, ditën e sotme ka nisur në me ekipin B titullar.  Pikërisht lushnjari ka qenë edhe protagonist në përmbysjen e ekipit të tij ndaj Levante B, teksa në minutën e 32’ ka tronditur tranversën, dhe më pas ka shënuar Saverio.

Ekipi i shqiptarit ka fituar me rezultatin 2-1 me përmbysje, pasi më parë Levante kishte kaluar e para në avantazh. Madje në statistikat e ndeshjes, goli i parë i është dhuruar shqiptarit, ndonëse nuk është shënuar nga ai, por është shënuar nga Kolado.