BREAKING NEWS

Ja se si nobelisti Montagnier po hedh në erë Big Farmën dhe po zbardh veprimet kriminale me covid 19

Ja se si nobelisti Montagnier  po hedh në erë Big Farmën dhe  po
x

Sport

Superkupa e Italisë/ Cristiano Ronaldo shkruan historinë, ja çfarë ka bërë ylli portugez mbrëmjen e sotme

Superkupa e Italisë/ Cristiano Ronaldo shkruan historinë, ja

Juventus ka fituar Superkupën e Italisë falë golave të Cristiano Ronaldos dhe Alvaro Moratas. Rrjeta e gjetur nga portugezi është domethënëse pasi tashmë Cristiano Ronaldo hyn në histori si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave.

Plot 760 gola ka shënuar Ronaldo, duke kaluar Josef Bican. Nga ana tjetër juventinët përballë kishin Napolin sot në stadiumin neutral ”Mapei” dhe gjithë ndeshja u vendos në pjesën e dytë.
Ishte Bakayoko ai që pa vetëdije çoi topin drejt portës së tij, dhe aty Ronaldo nuk e pati të vështirë të shënonte. Më pas në fund rezultatin e vulosi Morata.