BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Sport

Superkupa e Spanjës, publikohen formacionet zyrtare Real Madrid-Athletic Bilbao

Superkupa e Spanjës, publikohen formacionet zyrtare Real Madrid-Athletic

Real Madrid dhe Athletic Bilbao do të luajnë mes tyre për trofeun e Superkupës së Spanjës, një takim i cili do të zhvillohet në orën 19:30.

Një takim ky që do premtojë spektakël, teksa të dyja skuadrat kërkojnë edhe trofeun e parë për këtë sezon, ndërsa kujtojmë se reali mposhti Barcelonën në gjysmë finale, ndërsa Athletic Bilbao triumfoi përballë Atletico Madrid.

Përpara kësaj sfidë janë publikuar edhe formacionet zyrtare me të cilët Carlo Ancelotti dhe        do të përballen mes tyre.

Real Madrid: Courtois. Militao, Alaba, Kroos, Benzema, Modric, Casemiro, Vazquez, Vinicius, Rodrygo, Mendy.

Athletic Bilbao: Simon, De Marcos, Yeray, Martinez, Balenziaga, Berenguer, Garica, Zarraga, Munian, Williams, Sancet.