BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Sport

Superliga, Kastrioti konfirmohet pasi mundi Tomorin 2-1, jugun e “mban” Korça

Superliga, Kastrioti konfirmohet pasi mundi Tomorin 2-1, jugun e

Kastrioti është ekipi i cili do të plotësojë 10-shen e superiores së sezonit 2021-2022.

Verdikti erdhi pas ndeshjes së sotme ku krutanët ia dolën me lehtësi të mundin Tomorin e Beratit që vinte si sfidanti nga Kategoria e Parë në këtë sfidë.
Goli i Mehmetit i çoi në avantazh krutanët ne tunel dhe pak pas rifillimit ishte Rezi që dyfishoi. Në këtë moment ‘de facto’ ndeshja ishte mbyllur.
Goli për Tomorin erdhi nga Qato në minutën e 92-të dhe nuk mjaftoi dot.

Ndeshja u luajt në stadiumin e Kamzës dhe pa të viheshin përballë vendin e 8-të të Superligës me vendin e dytë më të mirë të Kategorisë së Parë.

Me këtë fitore të Krujës, jugu mbetet me 1 përfaqësues në Superligë; Skënderbeun.