Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Surpriza/ Barça dështoi ta transferojë Di Marian për 10 mln euro

Postuar: 13/09/2017 - 07:54

Mediat franceze shkruajtën dje se Barcelona ka dështuar ta transferojë Angel Di Marian në radhët e saj për vetëm 10 mln euro. Sipas të përditshmes prestigjioze franceze, “L'Equipe”, Barcelona ofroi për Di Marian 45 milionë euro në ditën e fundit të afatit kalimtar, plus pesë të tjera bonuse.

Por, Paris Saint Germain refuzoi ofertën e katalanasve, sepse francezët kërkonin së paku 60 milionë euro për ish lojtarin e Realit të Madridit.

“L'Equipe” raporton tani se Di Maria insistoi shumë që ta lërë Parisi të lirë dhe t’i bashkohet Leo Mesit te Barcelona, por numri një i klubit, Naser Al-Khelaifi, nuk lejoi diçka të tillë, duke e mbajtur mesfushorin me tipare sulmuese në skuadër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2017 - 07:45

Paris Saint Germain po vuan pas sherrit të penalltisë kundër Lionit, ku Nejmar dhe Kavani, dy sulmuesit kryesorë të ekipit francez, u përplasën me njëri-tjetrin, një përplasje që vijoi deri në kacafytje fizike në dhomat e zhveshjes dhe që po sjell përçarjen e klubit më të madh francez.

Postuar: 24/09/2017 - 07:43

Premier po njeh forcën e ekipeve të mëdha e pretendente për titull.

Postuar: 24/09/2017 - 07:41

Serie A ka nisur vrullshëm dhe me shumë forcë, teksa është e sigurt tashmë se Juventusi do ta ketë të vështirë të mbrojë titullin kampion këtë sezon, nisur nga rivaliteti më i m

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim.

Postuar: 24/09/2017 - 07:32

Skënderbeu është ekip europian dhe e tregoi mbrëmë edhe në Korçë që është ekipi më i mirë në kateëgorinë Superiore.

Postuar: 24/09/2017 - 07:23

Kampionati i sivjetëm po tregon se skuadrat e mestabelës ende nuk po e bëjnë shpërthimin e duhur në garë dhe deri tani nuk ka një ekip të evidentuar si grup i qëndrueshëm dhe që

Postuar: 24/09/2017 - 07:19

Mbeten pak ditë që të startojë kampionati kombëtar i basketbollit, ku klubet po përkujdesen të formatojnë skuadra të afta për një performancë cilësore, si dhe me objektiva për t