Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Surpriza e madhe në kampionatin spanjoll, po shkon në Champions ekipi që nuk ka qenë kurrë

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjesëmarrjes në Champions League.
 
Ashtu siç po shkon situata deri tani, duket se për herë të parë do të shkojë një skuadër e cila nuk ka qenë kurrë pjesë e këtij turneu dhe regjistron vetëm 2 vite si pjesëmarrëse në Ligën e Europës.
 
Bëhet fjalë për Getafen, e cila sot është shkëputur prej ndjekësve me një fitore të jashtëzakonshme 3-0 përballë Seviljes.
 
Ekipi i drejtuar nga Pepe Bordals ka triumfuar falë golit të Haime Mata dhe dygolëshit të Molina, në një ndeshje shumë të luftuar e cila u mbyll me të dy skuadrat me 10 lojtarë si pasojë e kartonëve të kuq të Eskudero e Dakonam.
 
Tashmë Getafe do të luftojë për të mbrojtur vendin e katërt dhe pjesëmarrjen historike në Champions.
 
Një arritje e jashtëzakonshme po të mendosh se klubi ka si pozicionim më të mirë në La Liga vendin e katërt dhe suksesin më të madh të tijin vendin e dytë në Kupën e Mbretit në dy edicione.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:28

Juventusi po kërkon me ngulm një trajner të ri dhe dy ditët e fundit një emër që ka dalë fuqishëm në skenë, është ai i Maurizio Sarrit.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:29

Një prej të rinjve më premtues dhe që ka shanse të bëhet numri një në botë pas tërheqjes së Leo M

Postuar: 23/05/2019 - 07:27

Një nga futbollistët më të mirë të mbrojtjes, Ivan Balliu, i cili ende nuk e ka shfaqur në maksim

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Në fundjavë Partizani pritet të festojë në mënyrë madhështore titullin kampion pas 26 vjetësh pri

Postuar: 22/05/2019 - 23:45

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme elim

Postuar: 22/05/2019 - 22:15

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, UEFA do bëjë disa ndryshime drastike në kompeticionin më të rën