BREAKING NEWS

Haaland ka shënuar 103 gola në 100 paraqitjet e tij të para në ligë në Evropë, ja sa ka Messi dhe Ronaldo?

Haaland ka shënuar 103 gola në 100 paraqitjet e tij të para
x
BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x

Sport

Surpriza/ Federer do ta zhvillojë ndshjen e fundit të karrierës krah Nadal

Surpriza/ Federer do ta zhvillojë ndshjen e fundit të karrierës

Një nga ikonat e tenisit botëror, padyshim një prej më të mirëve në historinë e këtij sporti, Roxher Federer ka vendosur të dalë në “pension”. Ndërkohë, ndeshja finale e Federer do ta shohë atë të luajë së bashku me rivalin e vjetër Rafael Nadal në dyshe në Laver Cup të premten. Dyshja do të përfaqësojë Team Europe kundër Xhek Sok të “Team World” dhe Frances Tiafoe në O2 Arena të Londrës. Para kësaj ndeshje, Andi Murray do të fillojë seancën e mbrëmjes në teke kundër Aleks de Minaur. Federer, 20 herë fitues i Grand Slam, tha javën e kaluar se do të pensionohet pas këtij turneu. 41-vjeçari zviceran tha se do të ishte “e mrekullueshme” të luante përkrah spanjollit Nadal, 36 vjeç, i cili ka 22 tituj Grand Slam. Kujtojmë që Federer futet në treshen më të mirë historike të tenisit e që janë të tre rivalë të kohës tonë, bashkë me spanjollin Rafael Nadal dhe serbin Novak Xhokoviç.