Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Surpriza nga Mourinho: Ky është ekipi që mund të drejtoj

Postuar: 15/05/2019 - 16:32

Pasi u shkarkua nga stoli i Manchester United, aktualisht Mourinho është i papunë dhe po angazhohet si analist posritv në studion e Bein Sports.
 
Megjithatë, ofertat nuk mungojnë dhe portugezi përflitet si trajneri i ardhshëm i shumë klubeve në Europë, por deri tasni asgjë nuk është zyrtare.
 
Në një intervistë për francezen “L’Equipe’, Murinio ka folur për mundësinë që të marrë drejtimin e PSG-së në të ardhmen duke mos e mohuar si alternativë.
 
Ai u shpreh:
 
"PSG? Unë mund të them që është e mundur të këtë ekip. Është një klub i klasit botëror me lojtarë të klasit botëror, por ende nuk kanë fituar thuajse asgjë në nivel europian. Është e njëjta gjë që ndodh me trajnerët.
Mund të kenë cilësi të mëdha, por nëse nuk fitojnë në fund të karrierës në nivel europian, ju mungon diçka. PSG është në këtë fazë, ashtu si Juventusi dhe Bayerni, që dominojnë në ligat e tyre, por jo në Europë."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:57

Kastrioti arriti që të fitojë në shtëpi përballë Teutës me shifrat 2-1, por duke parë fitoren e Tiranës, tashmë shanset për krutanët duken shumë të pakta për të mbijetuar.

Postuar: 26/05/2019 - 14:30

Kur të gjithë presin shpërthimin e tij në fushën e blertë, Neymar më shumë bëhet protagonist ja

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Por

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.