BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia me trupa ushtarake

Shpërthimet në gazsellës alarmojnë NATO, blindohet Norvegjia
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani gjerman për të ndryshuar politikën me “dy karrige” të Vuçiçit, këshilltari i Scholz “zbarkon” në rajon, del jashtë loje dhe “Ballkani i Hapur”

Fillojnë ditët e vështira për Serbinë, nis plani
x
BREAKING NEWS

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore” që do të përfshijë Rusinë dhe NATO

Putin mund të sulmojë kabllot nënujore të internetit, ja
x
BREAKING NEWS

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e armëve bërthamore, shpall zyrtarisht aneksimin e 4 rajoneve të pavarura të Ukrainës, SHBA e paralajmëron për pasoja katastrofike

Bota nën alarm, Putin hap rrugën për përdorimin e
x

Sport

Surpriza të orës së fundit, Laçi e Kukësi godasin në treg me blerje cilësore

Surpriza të orës së fundit, Laçi e Kukësi godasin

Merkato në kategorinë Superiore po ecën me ritme të larta, por problemi i kësaj merkatoje vere deri më tani është cilësia e futbollistëve që kanë lëvizur, cilësi që nuk ngjall ndonjë interes të madh dhe nuk i vë klubet në pozitat e rritjes së nivelit të garës për sezonin e ri. Kjo është arsyeja e vërtetë se kampionati ynë qëndron në vend numëro dhe nuk ka shumë hapësirë manovrimi, plus që ekipet tona mezi kalojnë një tur në kompeticionet e UEFA-s, sikurse ndodhi edhe në sezonin aktual, ku asnjëra prej skuadrave të Superligës tonë nuk e kaloi raundin e dytë, ndërkohë që skuadra kosovare Ballkani dhe Shkupi i Maqedonisë së Veriut kanë shkuar deri në “play-off”. Ndërkohë, skuadra si Kukësi dhe Laçi kanë manovruar me shpejtësi gjatë ditëve të fundit në treg, duke rivalizuar Partizanin, Tiranën dhe Vllazninë që shihen si pretendente. Kështu, Laçi zyrtarizon firmën me ish-mbrojtësin e Bylisit, Skënderbeut, Kukësit dhe Flamurtarit, Albi Alla. Futbollisti 29-vjeçar do të jetë i lidhur me klubin kurbinas për dy sezonet e ardhshme. Pogradeci në sezonet e fundit është aktivizuar në kampionatin kinez, por tani do të rikthehet në Abisnet Superiore. Alla ka qenë pjesë e Nanjing Siti deri në janar, ku u aktivizua për 15 ndeshje, ndërsa më parë ka pasur eksperienca dhe tek Zibo Cuju dhe Shanxi Chang’an. Në karrierën e tij ka dhe një aktivizim me Kombëtaren e Shqipërisë në një miqësore ndaj Bosnjë Hercegovinës në vitin 2017. Alla synon që të ndihmojë skuadrën e Laçit në arritjen e objektivave, por dhe për të rigjetur formën e tij më të mirë. Kurbinasit do të synojnë këtë edicion që të ruajnë pozitën e tyre në vendet e para të klasifikimit e minimalisht të sigurojnë pjesëmarrjen në arenën ndërkombëtare.

Kukësi merr lojtar të huaj, bën diferencë

Nëpërmjet një komunikate, Kukësi ka njoftuar në rrjetet sociale se ka firmosur me sulmuesin e krahut, Edvin Giasi. Futbollisti 31-vjeçar ka firmosur me verilindorët për një sezon. Sezonin e fundit Giasi ka qenë pjesë e Beitar Jerusalem, në Izrael, teksa në të shkuarën ka luajtur edhe për ekipe si Grafschap, Heracles, Roda, Alesund, CSKA Sofie, Dallas, Samunspor e Bolusport. Giasi është një prodhim i akademisë së AZ Alkmar, teksa ka qenë edhe pjesë e ekipit të të rinjve të Tuentes. Në të shkuarën, Gyasi ka luajtur edhe me kombëtaren e Ganës. Futboll Klub Kukësi njofton se sulmuesi i krahut Edëin Gyasi është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 31-vjeçar ka firmosur me klubin tonë për 1 sezon, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. Giasi vjen te Kukësi nga kampionati izraelit, duke qenë sezonin e fundit pjesë e skuadrës së Beitar Jerusalem, teksa në të shkuarën ka luajtur edhe për ekipe si Grafshap, Heracles, Roda, Alesund, CSKA Sofie, Dallas, Samunspor e Bolusport. Giasi është një prodhim nga akademia e AZ Alkmar, teksa ka qenë edhe pjesë e ekipit të të rinjve të Tuentes. Në të shkuarën, Giasi ka luajtur edhe me kombëtaren e Ganës. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje futbollistit Edvin Giasi dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë.