BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush', Vangjeli zbulon 'të pathënat': Ju tregon se me kë është takuar McGonical në Shqipëri

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush',
x
BREAKING NEWS

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e fortë: Albin Kurti nuk do ta pranojë këtë ofendim të kombit shqiptar

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e
x
BREAKING NEWS

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu
x

Sport

Surprizat nuk kanë fund! Cristiano Ronaldo pranë firmës me këtë skuadër për një ofertë “alla sheikësh”

Surprizat nuk kanë fund! Cristiano Ronaldo pranë firmës me

Një lajm i bujshëm vjen nga futbolli. Cristiano Ronaldo është në prag të vijimit të karrierës së tij me Arabinë Saudite.

Një nga lojtarët më të mirë të gjitha kohrave, është një hap larg firmës me skuadrën arabe të “Al-Nassr”. Lajmi është bërë i ditur nga gazeta spanjolle “Marca”, e cila raporton se marrëveshja mes yllit portugez dhe “Al-Nassr” pritet të jetë për dy vite e gjysmë dhe me një ofertë “alla sheikësh”, prej 200 milionë eurosh në sezon, përfshirë rrogën dhe akordet publicitare.

Aktualisht kujtojmë që Ronaldo ka mbetur pa asnjë ekip, pas ikjes nga Manchester United. Futbollisti momentalisht është i angazhuar në Kupën e Botës, me përfaqësuesen e vendit të tij Portugali-në.

Kujtojmë se intervista “bombë” e Ronaldos, e publikuar disa ditë më parë nxorri në shesh shumë të vërteta, të paktën sipas portugezit, që u shpreh se shumë persona kërkuan ta largonin nga klubi dhe jo vetëm trajneri, për të cilin theksoi se nuk ka respekt.

Fjalë të rënda për një klub si United që tashmë ka marrë edhe vendimin përfundimtar mbi sulmuesin portugez.

Ai deklaroi në intervistën e tij për Pierce Morgan se nëse do të fitonte Botërorin, do të tërhiqej menjëherë nga futbolli. Përndryshe, mendonte të vazhdonte deri në moshën 40-vjeçare.