BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Sport

Sylvinho nuk e bëri pjesë të Euro 2024, Uzunit i ‘buzëqesh’ fati, tre ekipe në garë

Sylvinho nuk e bëri pjesë të Euro 2024, Uzunit i

Në mënyrë befasuese, Sylvinho vendosi të linte jashtë “Euro2024” një lojtar si Myrto Uzuni, një sulmues që në vitet e fundit ishte kthyer në pikë referimi në përfaqësuesin kuqezi, por jo preferencë e parë e teknikut brazilian. Uzuni nuk ka preferuar të bëjë polemikat, të paktën personalisht, dhe deri në këtë pikë, por emri i tij vijon të bëjë “zhurmë” në Spanjë, jo për faktin që u la jashtë nga Sylvinho, por kjo pritet të jetë një verë e “nxehtë” për të, pasi të shumtë janë ekipet që interesohen për “bomberin” kuqezi.

Uzuni mbylli sezonin e tij të parë në La Liga me 11 gola të shënuar duke lënë pas shumë yje të tjerë, futbollistë si Rodrygo, Joao Felix, Ferran Torres e shumë të tjerë, por për fat të keq, kaq nuk mjaftuan për të mbajtur Granada-n në elitë. Uzuni pritet të “sakrifikohet” nga Granada, me klubin spanjoll që do të vlerësojë ofertat që vijnë për të.

Në fakt ofertat nuk mungojnë, madje janë të shumta, pasi sipas Mundo Deportivo, në garë për Uzunin është futur edhe ekipi i Rayo Vallecano-s. Rayo kërkon një sulmues të ri për sezonin e ardhshëm, dhe sulmuesi kuqezi shihet si një opsion i pëlqyer, por e përditshmja spanjolle shton se Rayo nuk do ta ketë të lehtë të sigurojnë shërbimet e tij pasi për Uzunin interesohet fuqishëm edhe Sevilla. Vetëm një Spanjë janë tre ekipe që interesohen për sulmuesin kuqezi, Sevilla, Rayo Vallecano dhe Las Palmas, por për të ka oferta edhe nga kampionate të tjerë të rëndësishëm.