Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tashmë është zyrtare, Bayern Munich i “rrëmben” Barcelonës sulmuesin brazilian

Postuar: 17/08/2019 - 17:03

Zyrtare klubi i Bayern Munich arrin marrëveshjen me Barcelonën për sulmuesin brazilian Philippe Coutinho.

Sulmuesi Brazilian ka kaluar një sezon jo shumë të mirë tek klubi katalanas, klubi bavarez do të paguaj si fillim 15 deri në 20 milion euro, ndërsa lojtarin e ka blerë për çmimin 120 milion euro.

Konfirmimi I kalimit të Coutinhos ka ardhur nga vet klubi i Bayern me anë të një postimi në rrjete sociale.

Sulmuesi Coutinho ishte future në tratativat e gjata të teknikut të Barcelonës me PSG për kalimin e sulmuesit Neymar tek klubi katalanas.

Cotinhos do t’iu bashkohet kampionëve të Bundesligës në formë huazimi, braziliani para dy sezonesh kaloj tek klubi katalanas për shifrën record 160 milion euro por me paraqitjet e tij në fushë ka zhgënjyer shumë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 19:43

 Kristiano Ronaldo, një nga futbollistët më të kushtueshëm në botë, tha gjatë një interviste se do të donte të gjente punonjësen e një dyqani McDonalds që i jepte hamburger falas kur ishte i vogël dhe shkonte të

Postuar: 19/09/2019 - 07:24

Dje në mbrëmje u luajtën duelet e para në Champions League në grupet A, B, C dhe D, ku pati emoci

Postuar: 19/09/2019 - 07:22

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, nuk e ftoi Armando Sadikun për duelet ndaj Francës dhe Islandës,

Postuar: 19/09/2019 - 07:18

Kupa e Shqipërisë kthehet në fushë, në kuadër të dueleve të para të turit të parë eliminator, ku

Postuar: 18/09/2019 - 23:14

Është mbyllur dhe e mërkuara e Ligës së Kampioneve me ndeshjet e para të katër grupeve të para të

Postuar: 18/09/2019 - 21:13

Edhe pse realizoi dy herë brenda pjesë së parë me Harry Kane dhe Lucas sërish Tottenham nuk mun

Postuar: 18/09/2019 - 18:07

Kristiano Ronaldo ka dhënë së fundmi një intervistë apo më saktë një rrëfim për jetën e tij, duke