Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tashmë është zyrtare, firmos në Spanjë lojtari i Kombëtares Shqiptare

Postuar: 12/08/2019 - 23:08

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Ivan Balliu ka nënshkruar vetëm pak orë më parë me ekipin e UD  Almeria pas marrëveshjes së arritur nga të dy palët. 27 vjeçari Balliu, ka firmosur me ekipin spanjoll për dy sezone me opsionin për një të tretë.

Ivan Balliu është lindur në qytetin e Gironës dhe ka shtetësinë shqiptare, i cili ka përfaqësuar ngjyrat kuq e zi në dy ndeshje zyrtare gjatë 2017, dhe më parë ka luajtur për ekipin e të rinjve të Spanjës.

Balliu është lojtar i dal nga akademia e Barcelonës i cili në vitin 2011 është thirrur nga Pep Guardiola në skuadrën e parë dhe më pas dhe nga Tito Vilanova. Gjatë karrierës së tij Ivan Balliu ka luajtur me Aroucan ekip në Portugali si dhe Metz në ligën e parë franceze.

Tashmë lojtari kuq e zi do të vazhdoj karrierën e tij me ekipin e Almerias për 2 sezonet e ardhshme. Lajmin për transferimin e tij e ka bërë të ditur vet klubi me një postim në Twitter.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 23:23

Emri i tij ka dominuar të gjithë merkaton e verës dhe pikërisht kur ndodhet në kulmin e tratativave për tu larguar nga PSG, pasi shkatërroi gjithçka me drejtuesit e skuadrës, trajnerin dhe tifozët, ylli brazilian, Ney

Postuar: 20/08/2019 - 17:30

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, mungoi në dy ndeshje miqësore të Juventusit për shkak të proble

Postuar: 20/08/2019 - 07:28

Merkato e kësaj vere nuk ka prodhuar ndonjë surprizë ekstra, siç ishte, fjala vjen, ajo e Nejmari

Postuar: 20/08/2019 - 07:27

Partizani e fitoi Superkupën e Shqipërisë dhe lumturoi veten, stafin teknik e drejtues dhe tifozë

Postuar: 20/08/2019 - 07:26

Lojtarët e kombëtares kuqezi po presin të qetë startin e sezonit (në ato kampionate ku ende nuk k

Postuar: 19/08/2019 - 23:38

Juventus është duke u përgatitur për fillimin e Seria A dhe ndeshjes së parë kundër Parma në 24 g

Postuar: 19/08/2019 - 16:48

Në Angli nisi sot Kampionati Botëror i Lojërave për personat që kanë dhuruar organe jetësore apo