BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x

Sport

Tashmë lojtar i lirë, bastet zbulojnë ekipin favorit për Cristiano Ronaldon (Lista)

Tashmë lojtar i lirë, bastet zbulojnë ekipin favorit për

Para fillimit të Kupës së Botës 2022 në Katar, 37-vjeçari Cristiano Ronaldo dha një intervistë për Piers Morgan, në të cilën ai foli ashpër mes drejtuesve të Man United, si dhe për Erik ten Hag.

Sot, 22 nëntor 2022 Ronaldo dhe Man United ndërprenë kontratën. Cristiano nuk do të marrë asnjë pagesë dhe do të zgjedhë një klub të ri pas Kupës së Botës në Katar. Ky lajm u bë befas kryefjala e ditës.

Analistët e kompanisë së basteve vlerësuan perspektivat për vazhdimin e karrierës së portugezit legjendar.

Në cilin klub do të përfundojë Ronaldo pas largimit nga United?

Sporting – koeficienti 4.00. Ishte pikërisht këtu ku Cristiano filloi rrugëtimin e tij të futbollit dhe tërhoqi vëmendjen e Man United. Ronaldo dhe familja e tij kanë folur vazhdimisht për dëshirën e sulmuesit për të përfunduar karrierën e tij në Lisbonë.

Chelsea – 5.00. Londinezët e konsideruan transferimin e Ronaldos që në verë, por më pas Thomas Tuchel e pengoi. Gjermani tashmë është zëvendësuar nga Potter dhe interesi i Todd Boeli për portugezin nuk është zhdukur.

Çdo klub MLS – 7.00. Liga e huaj është gjithmonë e lumtur të presë lojtarë të shquar nga Evropa, dhe Beckham ka ëndërruar prej kohësh të joshë jo vetëm Ronaldon, por edhe Leo Messin në Inter Miami.

PSG – 15.0. Është ky koeficient që vlerëson shanset e Ronaldos për të luajtur në të njëjtin ekip me Messin dhe në këtë mënyrë të përmbushë ëndrrën e çdo tifozi futbolli.

Bayern – 25.0. Në verë, skuadra e Mynihut liroi Lewandowski në Barcelonë dhe Mane u ftua të zinte vendin e tij. Senegalezi u lëndua pak para Kupës së Botës 2022. Drejtuesit e klubit gjerman mund të mendojnë për zëvendësimin e senegalezit.

Çfarë opsionesh të tjera ka?

Napoli – koeficienti 15.00

Roma – 17.00

Atlético – 25.00

Newcastle – 25.00.