Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tatimet 'mësyjnë' futbollin shqiptar/ Dyshohet për informalitet, emrat e klubeve që rrezikojnë

Postuar: 19/10/2018 - 17:28

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka nisur auditin në klubet shqiptare të futbollit, teksa së fundmi janë hedhur dyshimet për informalitet.

Kontrolli ka nisur në disa klube të Kategorisë së Parë dhe të Dytë, të cilat janë denoncuar për mospagim të detyrimeve ndaj shtetit.

Mësohet se pas këtij auditi nga Drejtori e Përgjithshme e Tatimeve, pritet të ketë gjoba dhe masa ndëshkuese ndaj klubeve që iu janë shmangur detyrimet.

Bylis, Apolonia, Tomori, Lushnja, Nafëtari, Skrapari dhe Butrinti mësohet të jenë disa nga klubet ku dyshohet të ketë pasur informalitet.

Megjithatë përgjigja e fundit i takon Drejtorisë së Përgjithëshme të Tatimeve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/03/2019 - 07:18

Diego Simeone bëri një veprim të turpshëm në ndeshjen e parë të 1/8 të finaleve ndaj Juventusit, pasi fitoi në “Vanda Metropolitano” 2-0 ndaj “Zonjës së Vjetër” italiane, duke u treguar juventi

Postuar: 22/03/2019 - 07:17

Vllaznia është në pozita mjaft të forta në grupin A (të Veriut) në Kategorinë e Parë dhe i duhen

Postuar: 22/03/2019 - 07:15

Trajneri Kristian Panuçi doli dje në konferencë për shtyp ku shpalosi objektivat e tij dhe të sku

Postuar: 21/03/2019 - 22:03

Është mbyllur me rezultatin 2-2 ndeshja mes Kosovës dhe Danimarkës. 

Postuar: 21/03/2019 - 22:00

Mediat kosovare raportonin sonte çudinë e deputetit të Nismës për Kosovën, Milaim Zeka I cili k

Postuar: 21/03/2019 - 20:57

 Vetëm një gjobë për Ronaldon. Tifozët bardhezinj mund të marrin frymë të çliruar.

Postuar: 21/03/2019 - 19:09

 Trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panucci në prag të takimit me Turqinë ka përsërit