BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Sport

Tekniku/ Guardiola trajner spektakli, ka fiksuar 3 ndeshje me rezultat 7-0

Tekniku/ Guardiola trajner spektakli, ka fiksuar 3 ndeshje me rezultat 7-0

Mançester Siti mundi mbrëmjen e dy ditëve më parë në 1/8 e finales së Champions Leipzigun me rezultatin 7-0, një rezultat që ishte sensacional jo vetëm për nivelin e aktivitetit dhe fazën e garës, por edhe për shifrat mjaft të thella në tërësi e për rekordet e shumta që pasuan rezultatin. Në fakt, për të tretën herë radhazi, një skuadër e drejtuar nga Pep Guardiola e merr një fitore të thellë në fazën eliminuese direkte të Ligës së Kampionëve. Mançester Siti fitoi bindshëm, pastër dhe natyrisht trajneri ndihet mirë. Kjo i kishte ndodhur edhe në vitin 2015 kur ishte trajner i Bajern Munihut pasi e kishte mposhtur Shakhtar Donetskun me rezultat identik, njëjtë si Shalken më 2019. Veç në vitin 2012 nuk ka hyrë në këtë statistikë, kur Bajerni drejtohej nga Jup Hejnkes. Pra, tekniku Pep Guardiola është bërë sinonim i spektaklit dhe i fitoreve të thella.