BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Sport

Tekniku ka deklaruar se do të tërhiqet në fund të sezonit, por në ambientin blaugrana thonë se atë mund ta ndikojë Deko të përtërijë kontratën edhe për një sezon tjetër

Tekniku ka deklaruar se do të tërhiqet në fund të sezonit,

Barcelona po përjeton momente jo dhe aq të mira, sidomos pas humbjes së El Clasicos me Realin e Madridit mbrëmjen e së dielës, me shifrat 3-2. Ndërkohë, Ksavi Hernandez nuk ka qenë më aq i prerë në deklaratat e tij të fundit kur është pyetur për të ardhmen në stolin “blaugrana”. Trajneri i Barcelonës, të cilit i ka mbetur edhe një vit nga kontrata aktuale, duket se ka nisur të lëkundet dhe po vlerëson mundësinë e ndryshimit të vendimit për t’u larguar. Ai pritet të ulet në tryezë me presidentin Joan Laporta, zëvendëspresidentin Rafa Juste dhe drejtorin sportiv Deko për të analizuar situatën dhe vlerësuar cila është më e mira për të gjithë. Muajt ??e fundit të Barçës, me një evolucion në rritje, kanë qenë krenari për Ksavi, i cili ka parë që projekti i tij të konvertohet në një ekip me shumë të rinj. Tani trajneri beson se puna e bërë deri më tani mund të vazhdojë, sepse është ndjerë i mbështetur nga futbollistët dhe drejtuesit. E ndihmon edhe marrëdhënia shumë e mirë me Dekon, me të cilin ka punuar ngushtësisht. Presidenti Laporta dhe nënpresidenti Rafa Juste i kanë treguar vazhdimisht mbështetjen e tyre në javët e fundit. Në të njëjtën kohë, lojtarë shumë të rëndësishëm në skuadër i kanë përcjellë atij edhe privatisht dhe publikisht dëshirën që të vazhdojë. Edhe tifozët kanë treguar besim tek ai. Ksavi e ka të qartë se skuadra ka nevojë për përforcime dhe nga brenda klubit tashmë po punojnë në këtë drejtim. Madje, është folur edhe për emra që i pëlqejnë trajnerit. Guido Rodriguez, pa shkuar më tej, është një mesfushor që i pëlqen trajnerit katalanas. Një tjetër emër që i pëlqen shumë Ksavi është Dani Olmo, për të cilin tashmë ka lëvizur edhe Deco. Për më tepër, kthimi në “Camp Nou” është gjithashtu një arsye shtesë për qëndrimin e Ksavit. E pse të mos e bëjë kur i jepet mundësia të debutojë në stadiumin e ri “Camp Nou”? Ndërkohë, humbja me Realin vijon të komentohet për shkak të një goli që ishte i parregullt. “Nuk është momenti të flas për këtë punë. Më duhet të mendoj për ndeshjen e ardhshme. Mungojnë edhe gjashtë ndeshje dhe mund të ndodhin shumë gjëra”, deklaroi fillimisht legjenda e Barcelonës. Ndërkohë, Ksavi tha se ekipi i tij ishte më i mirë në ndeshjen e mbrëmshme në “Santiago Bernabeu”, ndërsa u pyet nëse Reali e meriton titullin e kampionit në La Liga në këtë edicion. “Më duhet t’i uroj ata. E kanë humbur vetëm një ndeshje, një sezon i jashtëzakonshëm. Por, sensacioni im është se në këtë ndeshje kishte padrejtësi maksimale”, u shpreh tutje trajneri i Barcelonës, e cila ka mbetur 11 pikë prapa “Los Blancos”, me shumë pak gjasa për ta mbrojtur titullin e kampionit të Spanjës.