Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tekniku/ Ventura s’pranon dorëheqjen, Ançeloti gati ta zëvendësojë

Postuar: 15/11/2017 - 07:52

Suedia i shkaktoi një dramë Italisë mbrëmjen e së hënës Italisë, duke e eliminuar nga “play-off”-i dhe duke siguruar për vete kalimin në Botërorin e Rusisë. Ishte një mbrëmje e trishtë për futbollin italian dhe në qendër të kritikave përveç lojtarëve, ka përfunduar sigurisht trajneri Xhiampiero Ventura, i cili shihet si përgjegjës për mosrealizimin e objektivave. E thënë shkoqur: Italia nuk do të marrë pjesë në Botërorin e Rusisë verën e ardhshme dhe ky është një dështim i madh për këtë përfaqësuese. Trajneri Xhan Pietro Ventura ka përfunduar nën akuzë dhe largimi i tij nga drejtimi i axurrëve është skenari më i mundshëm, ndërkohë që emrat e trajnerëve që do e pasojnë janë disa. Ventura ka kontratë deri në 2020, por ka edhe një klauzolë që e bën atë të ikë pas dështimit të fundit. Kandidatët për ta pasuar janë emra të njohur si Antonio Konte, Roberto Mançini, Maks Alegri dhe Karlo Ançeloti. Njëri prej tyre me shumë mundësi në verë do të marrë drejtimin e ekipit. Deri atëherë në krye të Italisë pritet të emërohet Xhixhi Di Biaxho. Emri i ri i trajnerit do të vendoset në ditët e ardhshme, por e sigurt është se Ventura po i acaron italianët, pasi nuk ka pranuar të japë dorëheqjen. Nga ana tjetër, nëse ai nuk pranon të japë dorëheqjen, federata italiane i ka bërë gati letrën e shkarkimit. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2018 - 10:36

Ditën e mërkurë në orën 13:30 në Korçë mbahet një tubim mbarë qytetar në mbështetje të klubit të futbollit “Skënderbeu”. Tubimi do të zhvillohet nga qendra e qytetit të Korçës, para Katedrales për të marshuar drejt stadiumit.“SKËNDERBEU nuk është vetëm.

Postuar: 20/02/2018 - 08:32

Liga e Kampioneve do të zbresë sonte në mbrëmje në fushë, me dy duele, për të vijuar të mërkurën me dy duele të tjera që do të plotësojnë xhiron e parë të 1/8 e finales së këtij

Postuar: 20/02/2018 - 08:26

Bekim Balaj është rikthyer dhe e ka bërë këtë me gol.

Postuar: 20/02/2018 - 08:21

Kategoria Superiore mbylli dje javën e 20-të të saj, ku padyshim kryetakimi ishte ai që u luajt mbrëmë në kryeqytet midis Partizanit dhe Kukësit.

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio