BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Sport

Teuta i jep “leksione” Tiranës, Erzeni ndal Vllazninë, Egnatia kthehet te fitorja pas 7 ndeshjesh

Teuta i jep “leksione” Tiranës, Erzeni ndal Vllazninë,

Java e 29-të e Kategorisë Superiore nisi dje me tri ndeshjet e para të saj dhe do të vijojë edhe këtë të shtunë me dy takimet e tjera. Janë duele vendimtare pasi tani kampionati i rregullt po shkon pak nga pak drejt fundit, sepse po luhen duelet e fazës së katërt, që janë vendimtare për ekipet që synojnë titullin nëpërmjet “Final Four”. Dje pati surpriza në rezultate, pasi Egnatia që nuk fitonte prej shtatë javësh gjeti suksesin përballë Kukësit dhe e mbajti kryesimin të paprekur, kurse Tirana zhgënjeu tërësisht përballë Teutës, duke treguar se është në krizë të plotë. Vuajti po ashtu de Vllaznia përballë Erzenit.

Teuta i jep “leksione” Tiranës

Ndeshja midis Tiranës dhe Teutës rezultoi të ishte më emocionuesja e ditës së djeshme për xhiron e 29-të. Kjo pasi durrsakët e befasuan tërësisht ekipin bardheblu, ku pavarësisht se para ndeshjes nuk shiheshin fare si favoritë, në fushën e lojës treguan se kanë bërë progres dhe me pikët e marra po i afrohen objektivit mbijetesë. Kështu, dje “djemtë e detit” i dhanë leksione Tiranës, me befasinë në lojë e kuptohet dhe në rezultat. Tirana, me oscilacione të shumta këtë sezon, tregoi edhe dje se po vuan për të pasur rezultate e duhura dhe mbrojtja e saj vijon të jetë katastrofë këtë edicion. Jazexhi shënoi në minutën e fundit të pjesës së parë duke i dërguar durrsakët në pushim në epërsi 1-0. Në fillim të pjesës së dytë, konkretisht në minutën e 51-të Daci shënoi golin e dytë për Teutën. Tirana do të ngushtonte diferencën vetëm në minutën e 90-të, me anë të Lulajt.

Egnatia fiton dhe mban kreun

Egnatia fiton 1-0 ndaj Kukësit në ndeshjen hapëse të javës së 29 në Superiore. Rrogozhinasit u rikthyen te tre pikët pas plot shtatë ndeshjesh në kampionat teksa triumfi i fundit datonte më 29 janar të këtij viti ndaj Erzenit. Rrogozhinasit mposhtën në fushës e tyre verilindorët teksa vendasve i mjaftoi një gol i Zejnullait në minutën e gjashtë të pjesës së parë. Të besuarit e trajnerit Edlir Tetova patën shansin për të dyfishuar me anë të Spahiut në minutën e 21, por topi u ndal në traversë. Në fraksionin e dytë, vendasit menaxhuan më së miri avantazhin dhe ruajtën portën e paprekur me Kukësin që nuk pati forcë për të krijuar rrezikshmëri. Kështu, 90-minutëshi u mbyll me shifrat 1-0 për Egnatian që ngjitet në kuotën e 54 pikëve në vend të parë ndërsa verilindorët mbeten të fundit me 25 pikë.

Vllaznia vuan ndaj Erzenit

Vllaznia kishte dje shansin të mbante ritmin e Egnatias e pse jo edhe të sfidonte drejtpërdrejt kreun, por ajo hasi jo pak vështirësi përballë Erzenit. Duhet thënë se Vllaznia po kalonte para pushimit që solli Kombëtarja një periudhë fort të begatë me ikë, ku u afrua në kryesim vetëm 2 pikë larg rrogozhinasve. Dje përballë Erzenit shkodranët gjetën të parët golin, me anë të të përhershmit Bekim Balaj, që shënoi në minutën e 29-të. Por shijakasit do të barazonin ende pa u mbyllur pjesa e parë, pikërisht në minutën e 40-të, me anë të Blazeviçit. Në pjesën e dytë skuadrat luajtën me më shumë kujdes në mbrojtjes, sidomos miqtë, që synuan të mbrohen me kujdes për të dalë të paktën me një pikë nga Shkodra.