BREAKING NEWS

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen reagimi i papritur i kryeministrit Rama: Mos hapni llafe kot. Ja cilin qytet kam zgjedhur

Do kandidojë në Durrës përballë Bashës? Vjen
x

Sport

Teuta ngre Kupën e Shqipërisë pas 15 vitesh

Teuta ngre Kupën e Shqipërisë pas 15 vitesh

Teuta është fituese e Kupës së Shqipërisë. Kështu durrsakët e mbyllin sezonin me një trofe, të dytin për nga rëndësia.

Djemtë e Detit mposhtën lehtësisht Tiranën me rezultatin 2-0. Me nga një gol për çdo pjesë, Teuta siguron kështu edhe një vend në Europë.

Sa i përket ndeshjes, kryeqytetasit dukeshin më të “nënshtruar”, kjo për shkak se objektivin kryesor për fitimin e kampionatit e arritën.

Në këtë sezon futbollistik të dyja skuadrat kanë ecur mjaft mirë.

Kjo është Kupa e katërt në historinë e klubit durrsak, teksa më parë e kishte fituar në vitet 1995, 2000 dhe 2005.