BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Sport

Tiago Silva: Brazili nuk i frikësohet askujt, po shkojmë drejt titullit botëror

Tiago Silva: Brazili nuk i frikësohet askujt, po shkojmë drejt

Brazili është favorit për të fituar Kupës e Botës, teksa ka një sprovë të fortë të premten në çerekfinale përballë Kroacisë. Kapiteni i kombëtares “Seleçao”, Thiago Silva u shpreh se ai dhe shokët e tij nuk kanë frikë asnjë kundërshtar. Në prononcimin për GDS, 38-vjeçari foli edhe për Nejmar, yllin e sulmit. “Ne jemi të fortë në fushë, por edhe në kokat tona. Nuk ishte ndeshje e lehtë ajo ndaj Koresë së Jugut. Punuam shumë në lidhje me përgatitjen e asaj ndeshjeje, nuk mund të mos i respektonim koreanët. Para se të mendojmë për gjysmëfinalen e mundshme kundër Argjentinës, ne duhet të fokusohemi te Kroacia. i respektojmë të gjithë, por nuk i frikësohemi askujt. Duhet të vazhdojmë përpara me futbollin tonë guximtar dhe dëfryes. Nejmar është i domosdoshëm për ne. Ai kaloi një javë të komplikuar dhe zbriti në fushë me vetëm dy seanca stërvitore. Ai ka treguar se është 100% i fokusuar te Kupa e Botës dhe se e dëshiron me çdo kusht fitoren finale”, deklaroi qendërmbrojtësi brazilian. Ndërkohë, trajneri Tite i ka mbrojtur lojtarët e tij pas kritikave në median botërore për mënyrën si i festojnë golat, duke vallëzuar. “Vallëzimi do të thotë të jesh i lumtur për shkak të golit, performancës, fitores. Nuk ka të bëjë me mosrespektimin ndaj kundërshtarit”. Tite kishte bërë shaka me Riçarlisonin para ndeshjes se nëse lojtari shënonte, ai do të kërcente me të për të festuar. Ai tha se fitorja ishte e rëndësishme për ta rikthyer moraline skuadrës pas humbjes ndaj Kamerunit dhe se rikthimi i Nejmarit ishte vendimtar për besimin e skuadrës. “Ekipi u përmirësua. Nuk kam asgjë më shumë që mund të kërkoj prej lojtarëve. Nejmari është lideri ynë, skuadra e di se ai është në fushë dhe se ai bën diferencën. Ai i bën lojtarët e tjerë më të mirë”. Nejmari humbi dy ndeshje për shkak të një dëmtimi në nyjën e këmbës së djathtë, të pësuar në fitoren hapëse të Brazilit 2:0 kundër Serbisë. Brazili më pas mundi Zvicrën 1:0 përpara se të dështonte ndaj Kamerunit në atë që ishte humbja e parë në fazën e grupeve pas 17 ndeshjeve pa disfatë, një seri që kishte filluar në vitin 1998. “Isha shumë i frikësuar. Ishte shumë e vështirë pasi u lëndova. Kam qarë gjithë natën. Familja ime e di se çfarë më është dashur të kaloj. Por në fund gjithçka funksionoi. Ia vlente përpjekja për të vazhduar fizioterapinë”. Brazili, që kërkon titullin e parë të Kupës së Botës në dy dekada, do të përballet të premten në çerekfinale me Kroacinë, nënkampionen në fuqi të botës. Brazili ka kaluar në çerekfinale për herën e tetë rresht në Kupën e Botës.