BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Sport

Tifozët e Interit kërkojnë Asllanin titullar në fushë, presion trajnerit Inzagi

Tifozët e Interit kërkojnë Asllanin titullar në fushë,

Lojtarët e Kombëtares ndodhen të grumbulluar në Durrës, për të marrë ngarkesën e duhur fizike dhe për të harmonizuar lojën në kemin taktike për ndeshjet me Izraelin dhe Islandën, por ndërkohë lajmet në Europë për disa elementë të grupit si Asllani, Broja, e ndonjë tjetër vijojnë pa ndërprerë. Për të folur për mesfushorin Kristjan Asllani ka shumë për të thënë, sidomos pas kalimit të tij në këtë verë tek Interi, por lojtari ende nuk i ka marrë minutat e dëshiruara, me përjashtim të ndonjë aktivizimi të pjesshëm. E megjithatë, duket se për të ka gjëra pozitive që lidhen me fansat, të cilët kanë një qasje tjetër nga stafi teknik me në krye trajnerin Simone Inzagi. Kështu, tifozët e Interit kanë shumë dëshirë ta shohin Kristjan Asllanin të luajë sfidën e parë si titullar me Interin. Mesfushori i Kombëtares kuqezi, u transferua në merkaton e verës nga Empoli te nënkampionët e Italisë, duke realizuar ëndrrën e tij për të veshur fanellën e ekipit me të cilin bën tifozllëk që kur ishte fëmijë. Simone Inzagi i ka besuar shumë pak deri tani: vetëm 23 minuta si zëvendësues në dy ndeshje në Serie A dhe 6 minuta në Champions League. Sfida e radhës në kampionat është ajo përballë Romës, me Hoze Murinjon që rikthehet në “San Siro” si kundërshtar. Marcelo Brozoviç është i pezulluar me kartonë dhe ky mund të jetë shansi i madh për 20-vjeçarin nga Elbasani për të luajtur takimin e parë zyrtar si titullar me Interin. Gazetari Alfredo Pedulla ka bërë një sondazh në lidhje me Asllanin dhe mendimin e popullit zikaltër. Pyetjes se pas pezullimit të Brozoviç a duhet që Simone Inzagi ta aktivizojë mesfushorin titullar në duelin ndaj verdhekuqve të Romës, 91% e tyre janë përgjigjur “po” dhe vetëm 9% prej tyre negativisht.