Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tifozët ofendojnë futbollistin serb, shqiptari bën veprimin e papritur në mes të lojës

Postuar: 12/02/2019 - 18:53

Javët e fundit, futbolli italian është bërë pre e racizmit dhe thuajse në çdo javë ka skena të papëlqyeshme.
 
Një episod i shëmtuar ka ndodhur edhe në ndeshjen e të rinjve, aty ku lojtari serb i Fiorentinës, Duzhan Vlahoviç është ofenduar nga tifozët.
 
Ata e kanë quajtur "cigan m*ti".
 
Interesant është fakti se menjëherë pas këtij momenti, ka ndërjyrë futbollisti shqiptar Erald Lakti, i cili është dhe kapiteni i Fiorentinës.
 
Ai ka kërkuar ndërprerjen e ndeshjes për t’i ardhur në mbështetje serbit.
 
Bëhet me dije se Lakti i ka thënë arbitrave se takimi nuk mund të luhej në kushte të tilla dhe këto skena janë të paparanueshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:27

 Juventusi fitoi ditën e djeshme zyrtarisht titullin kampion për herën e tetë rradhazi në Serinë A.

Skuadra e drejtuar nga Masimiliano Alegri ka përmbysur Fiorentinën, nga 0-1 në 2-1.

Postuar: 21/04/2019 - 07:54

Premier League angleze po vijon të dhurojë surpriza dhe emocione të forta në këto javë të fundit

Postuar: 21/04/2019 - 07:52

Java e 30-të e kampionatit, Kategoria Superiore, nuk pati ndonjë surprizë të mirëfilltë, por mund

Postuar: 21/04/2019 - 07:51

 Ardhja dhe largimi i Kristian Panuçit shënoi një periudhë stanjacioni në përfaqësuesen e fu

Postuar: 20/04/2019 - 20:45

Juventusi shpallet kampion i Italisë për të tetën herë radhazi.

Postuar: 20/04/2019 - 14:25

Një fenomen i rrezikshëm ka ndodhur gjatë Interi-Atalanta në stadiumin “San Siro”.

Postuar: 20/04/2019 - 08:11

Liverpuli e Totenhemi ndodhen në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, kurse Çelsi dhe