Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tifozi anglez ia shfryn inatin e humbjes gazetarit (Video)

Video: 

Postuar: 12/07/2018 - 20:54

 Anglia u skualifikua mbrëmë në gjysmëfinalet e Kupës së Botës duke u mposhtur në shtesë me rezultatin 2-1 nga kombëtarja e Kroacisë.

Pas humbjes të shumtë kanë qenë gazetarët që transmetonin “live” atmosferën e krijuar nga humbja për tifozët anglez.Ndërkohë ka qenë gazetari Lloyd Burr i cili është bërë pre e një veprimi aspak të hijshëm nga një tifoz anglez. Ai ishte duke transmetuar atmosferën ndërkohë që një tifozë i është afruar dhe i ka hedhur birrë në fytyrë.

Kështu FIFA ka hapur një hetim për Anglinë në lidhje me sjelljen e pahijshme të tifozit. Nuk mjaftoi humbja por Anglia tani do të përballet edhe me ndonjë gjobë të mundshme nga FIFA.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2018 - 13:39

Elseid Hysaj duket se nuk i ka punër mirë te Napoli. klubi italian ka arritur marrëveshjen me PSV Eindhovenin për mbrojtësin e krahut të djathtë, Arias.

Postuar: 23/07/2018 - 08:51

Përmes punës së tij të palodhur, Kroacia arriti që të shënonte në sukses historic, duke u renditu

Postuar: 23/07/2018 - 07:35

Në moshën 29-vjeçare Mesut Ozil tërhiqet nga kombëtarja gjermane, një lajm ky që me siguri do të

Postuar: 22/07/2018 - 16:20

Mbrojtësi brazilian i Realit të Madridi, Marselo është shumë i mirë në kërcim dhe këtë ai e ka tr

Postuar: 22/07/2018 - 16:05

Zlatan Ibrahimoviç u transferua te Los Anxhelos Galaksi nga Mançester Junajtid dhe ka shënuar gol

Postuar: 22/07/2018 - 15:33

Egjiptiani i Liverpool,  Muhamed Salah, pati një vit mjaft të sukseshëm me performancën e ti

Postuar: 22/07/2018 - 13:43

Padyshim që një nga lojtarët që spikati më shumë nga të gjithë në Botrorin "Rusi 2018&quot