Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tifozi i Kosovës futet në fushë dhe shtang Granit Xhakën me gjestin e tij

Postuar: 17/06/2019 - 07:24

Së fundmi ka ndodhur një ndeshje miqësore me qëllime bamirësie mes ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Dy yjet kosovarë, bashkë me miqtë e tyre kanë dhuruar emocione të paharruara për tifozët e futbollit.

Më shumë se pesë mijë tifozë, ishin të pranishëm në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Sfida përfundoi me rezultatin 4-4, ndërsa një nga momentet më interesante të kësaj sfide ishte hyrja në fushë e një tifozi.

Ai vrapoi në drejtim të Granit Xhakës, të cilit i puthi edhe këmbët, teksa ky i fundit mbeti i shtangur nga veprimi i tifozit.

Kujtojmë se Granit Xhaka, ka shumë tifozë në Kosovë, dhe ky gjest nuk është për t’u befasuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 22:51

Gjykata ka vendosur të mos dënojë Cristiano Ronaldon i cili akuzohet për përdhunimin e Kathryn Mayorga.

Postuar: 22/07/2019 - 19:16

Ishte totalisht i përkushtuar me Argjentinën në Kupën e Amerikës Latine, por sërish dështoi.

Postuar: 22/07/2019 - 17:48

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një njoftim zyrtar ku bën me dije se kërkohet një spons

Postuar: 22/07/2019 - 16:13

Si futbollist konsiderohet ende një legjendë.

Postuar: 21/07/2019 - 22:43

E pat injoruar kohë më parë kur disa kritikave në lojë, Neymar iu përgjigj me: “Kush je ti

Postuar: 21/07/2019 - 16:11

 Juventusi nisi sot zyrtarisht epokën e re nën drejtimin e trajnerit Maurizio Sarri.

Postuar: 21/07/2019 - 13:16

Erald Kolgega nuk është më pjesë e Dinamos.