BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Sport

Tirana/ Lushkja mund të zëvendësojë Xhixhën në duelin e së shtunës

Tirana/ Lushkja mund të zëvendësojë Xhixhën në

Klubet po ndjekin me vëmendje lëvizjet në treg, me shpresën se mund të përforcohen. Ka patur lëvizje dhe tek Tirana, por ato kanë qenë kryesisht me sens dalës, pra largime. Ndërkohë,Tirana i është rikthyer stërvitjes në “Skënder Halili”. Skuadra është ndarë në dy grupe, ata që kanë luajtur dhe të dëmtuarit, si dhe ata që u stërvitën normalisht. Me skuadrën ishte edhe Redon Xhixha, i cili ka kaluar një gjendje gripale dhe nuk ka qenë këto ditë. Për t’u parë është edhe gjendja e Elvi Berishës, i cili është dëmtuar në këmbë. Pjesa tjetër e skuadrës bënë stërvitje të plotë nën drejtimin e ndihmëstrajnerëve të Shehit. Në takimin me Bylisin, i cili do të luhet ditën e shtunë në orën 16:00 në “Air Albania”, Tirana pritet të ketë në fushë edhe blerjen e re të saj, Regi Lushkjën. Lojtari do të regjistrohet dhe do të jetë në fushë pasi është gati për të luajtur, pse jo edhe titullar. Pritet të shihet edhe gjendja e Xhixhës, nëse do të jetë në lojë apo jo. Në alternativë të Xhixhës mund të jetë Lushkja. Pjesa tjetër e skuadrës është e njëjtë si në sfidën e fundit ku në portë është Bekaj, më pas Ismajlgeci, Najdovski, Lulaj, Përgjoni, Aleksi, Hila, Xhixha (Lushkja), Patrik dhe Hasani.