BREAKING NEWS

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e selisë, arrestohet autori që gjuajti në takimin e PD-së, zbardhet shkaku që situata degradoi në nxjerrjen e armëve

Kërcet arma mes demokratëve të Berishës në korridoret e
x
BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x

Sport

Tirana miqësore në fundjavë, rival Besa e Kavajës

Tirana miqësore në fundjavë, rival Besa e Kavajës

Klubet tona kanë ndërprerë aktivitetet zyrtare deri në mbylljen e Kupës së Botës në Katar, por stërvitja e tyre ama vijon normalisht dhe në këtë periudhë klubet kanë planifikuar të luajnë disa takime miqësore, më shumë për të parë formën sportive dhe për të mbajtur të angazhuar grupet e lojtarëve të tyre. Kështu, mësojmë ndër të tjera se Tirana do të luajë një miqësore këtë fundjavë. Skuadra bardheblu ka vendosur që të luajë me Besën e Kavajës. Takimi do të zhvillohet në “Selman Stërmasi”, ndërsa përballë veç dy skuadrave historike të Shqipërisë përballen edhe dy trajnerët që kanë drejtuar më shumë Tiranën. Gugash Magani dhe Orges Shehi, i cili tani është në krye si trajneri me më shumë ditë në krye të bardhebluve. Shehi ka te Tirana gati dy vite. Me bardheblutë ka 78 takime, ndërsa në Superiore, 68, duke grumbulluar 132 pikë, 39 fitore, 16 barazime dhe 13 humbje. Golavarazhi i Tiranës është 110:50, me mesatarisht 1.87 pikë për ndeshje. Shehi ka mundësi që të fitojë këtë sezon tre trofetë me bardheblutë që janë edhe kampionët e Shqipërisë. Por që të fitojë kupë, kampionat, pas superkupës që është më 7 dhjetor, duhet që Tirana të përforcohet në janar.