BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Sport

Tirana shpreson për një falje, nëntë të dënuarit apelojnë vendimin e Disiplinës

Tirana shpreson për një falje, nëntë të dënuarit

Tirana dhe lojtarët e saj apelojnë vendimin për dënimet nga Komisioni i Disiplinës. Kështu, dje të gjithë të dënuarit firmosën kërkesën për komisionin juridik dhe te bardheblutë shpresojnë te një falje në sekondat e fundit.

Kujtojmë që brenda pak orësh për ngjarjet në Rrogozhinë, kampionët panë t’u përgjysmohet skuadra për ndeshjen e fundit të kampionatit dhe finalen e Kupës së Shqipërisë me dënimet: Visar Bekaj 12 muaj, Florent Hasani 4 ndeshje, Albano Aleksi, Bruno Lulaj dhe Aldi Gjumsi gjashtë ndeshje dhe në fund Besir Iseni 24 muaj pezullim.

Te Tirana janë dënuar dy fizioterapistët, Arzen Voci dhe Marvi Kastrati, si dhe trajneri i përgatitjes fizike, Kosta Jani. Ndëshkimet nuk kanë mbaruar, sepse për klubin dhe dhunën e tifozëve në fushë është hapur një hetim dhe dënimi pritet të jepet brenda 90 ditëve që mund të rezultojë deri në rënie nga kategoria.

NGJARJA – Fundi i ndeshjes mes Tiranës dhe Bylisit ishte shumë tensionuar, me skuadrën bardheblu që i është vërsulur kryesorit Kridens Meta, e më pas edhe tifozët që hynë për të bërë vetëgjyqësi.

Të parët ishin lojtarët dhe stafi i bardhebluve që rrethuan gjyqtarin Meta, i cili akuzohej nga ata për një penallti që akordoi në favor të Bylisit, nga e cila erdhi barazimi i shifrave.

Më pas ishin tifozët e tensionuar, të cilët hynë në fushë të shumtë në numër, duke rrethuar gjyqtarin dhe goditur atë dhe vijërojtësit. Policia dhe forcat e sigurisë ia dolën pas disa çastesh kaosi të shoqëronin në dhomat e zhveshjeve gjyqtarët e sfidës.

Situata u rëndua në mënyrë ekstreme dhe vetë presidenti i bardhebluve, Refik Halili, u detyrua të zbriste në fushën e lojës që të mundohej të qetësonte situatën.