BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Sport

“Topat e Artë” që humbën Botërorin, i radhës Benzema

“Topat e Artë” që humbën Botërorin, i

Fituesi “Topit të Artë”, Karim Benzema, humbi Botërorin Katar 2022 si pasojë e problemeve fizike. Një goditje e madhe për kombëtaren franceze dhe vetë lojtarin. Kjo është hera e tretë që një Kupë Bote do të zhvillohet pa fituesin e “Topit të Artë”. Hera e parë ndodhi në vitin 1958. Legjenda e Realit të Madridit, Alfredo Di Stefano, i cili mori nënshtetësinë spanjolle, fitonte “Topin e Artë” një vit përpara Botërorit, por nuk ia dilte të merrte pjesë në Suedi 1958. Nëse do të vijonte të ishte argjentinas, Di Stefano do të kishte luajtur në Botëror, por nuk do kishte fituar “Topin e Artë”, pasi ky çmim u akordohej vetëm futbollistëve europianë deri në vitet 90-të. Më pas ishte radha e Allan Simonsen, sulmuesi fantastik i M’Gladbach. Danezi fitoi “Topin e Artë”, por një vit më vonë mungoi në Argjentinë 1978, pasi Danimarka nuk arriti të kualifikohej.