Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Topi i Artë/ “France Football” publikon renditjen zyrtare (Emrat)

Postuar: 02/12/2019 - 19:39

Revista “France Football” ka nisur publikimin e emrave përpara se të nisë ceremonia-gala e dorëzimit të “Topit të Artë”.

Ata janë:

11 Frenki De Jong
12 Rahim Stërling
13 Eden Hazard
14 Kevin De Bryjn
15 Matijs De Ligt
16 Serxhio Aguero
17 Roberto Firminjo
18 Antuan Grizman

19 Aleksandër- Arnold

20 Pierr Emerik Obamejang
20 Dushan Tadiç
22 Son
23 Hugo Loris
24 Mark Andre Ter Shtegen
24 Kalidu Kulibali
26 Karim Benzema
26 Georgino Vijnaldum
28 Zhoao Feliks
28 Markinjos
28 Roni Van De Bek.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:33

E ardhmja e Shkëlzen Gashit është në Zvicër. Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare është prej gati 6 muajsh pa ekip pasi ndërpreu bashkëpunimin  me amerikanët e Colorado Rapids.

Postuar: 13/12/2019 - 10:20

UEFA ka zgjedhur Robert Levandovskin si lojtarin më të mirë në fazën e grupeve.

Postuar: 13/12/2019 - 07:16

Pasi është mbyllur faza e grupeve e Ligës së Kampioneve, skuadrat po presin të vijë e hëna ku do

Postuar: 13/12/2019 - 07:15

Në futboll ekzistojnë edhe mrekullitë, sidomos në Champions, ku një skuadër nga vendi i fundit në

Postuar: 13/12/2019 - 07:15

Sot në mbrëmje do të luhet në stadiumin e ri kombëtar ndeshja derbi midis Partizanit dhe Tiranës,

Postuar: 12/12/2019 - 20:36

Në prag të derbit me Tiranën, Partizani kërkon kujdes maksimal duke qenë se është ai organizatori

Postuar: 12/12/2019 - 20:19

Futbollisti i Kategorinë e Dytë në Slloveni është përjashtuar nga ekipi i tij për shkak se ai kis