BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Sport

Totenhemi ndal marshimin e Sitit brenda në “Etihad”, fitojnë edhe Çelsi e Liverpuli

Totenhemi ndal marshimin e Sitit brenda në “Etihad”,

Kryendeshja e mbrëmjes së djeshme në kampionatin anglez, mes Mançester Sitit dhe Totenhemit nuk prodhoi fitues, skuadrat ndanë nga një pikë dhe lufta për kreun dhe për titullin në Angli është plotësisht e hapur. Kështu, Mançester Siti dhe Totenhem ndanë nga një pikë, falë barazimit 3-3. Hueng Min Son u bë protagonist në minuat e para, pasi fillimisht shënoi në portën e Mançester Siti dhe më pas në të tijën, dukë ndryshuar shifrat në 1-1. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e “qytetarëve” që shënuan golin e dytë me Foden në minutën e 31-të. Londinezët barazuan në të 69-ën me anë të argjentinasit Lo Celso, por në të 81-tën ishte Grealish që u dha sërish avantazhin vendasve. Megjithatë, kur dukej se gjithçka po shkonte mirë për vendasit, ishte Kulusevski që në sekondat e fundit të kohës së rregullt, i mori kohën holandezit Ake dhe shënoi një gol mjaft të bukur me kokë, duke vulosur barazimin 3-3. Ky rezultat lë “qytetarët” në vendin e tretë me 30 pikë, tre më pak se Arsenali kryesues, teksa Totenhemi mban vendin e pestë me 27 pikë. Ndërkohë, Çelsi bind me dhjetë lojtarë ndaj Brighton, në sfidën e vlefshme për javën e 14-të të Premier League, që u mbyll me rezultatin 3-2. Sfida u zhbllokua në minutën e 17-të me Fernandez që shënoi golin e avantazhit të vendasve, teksa në minutën e 21-të Colëill dyfishoi avantazhin. Miqtë tentuan që të reagojnë dhe në minutën e 43-të Buonanote gjeti golin dhe ngushtoi diferencën. Ndërsa në minutën e 45-të Gallager mori kartonin e dytë të verdhë dhe la “Blutë e Londrës” me dhjetë lojtarë. Ndonëse në inferioritet numerik Çelsi gjeti sërish rrugën drejt rrjetës, me Fernandez që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Rezultatin e këtij takimi e vulosën “pulëbardhat” në minutën e 90+2’, me Zhao Pedro që realizoi golin e dytë, me një fund sfide që rezultoi shumë i tensionuar. Pas javës së 14-të, Çelsi renditet në vend të 10-të me 19 pikë, teksa Brighton rendite në vend të tetë me 22 pikë. Fitore e “çmendur” e Liverpul ndaj Fulham në “Anfield”, në javën e 14-të të Premier League. “The Reds” triumfuan me rezultatin 4-3 në një ndeshje shumë të luftuar. Vendasit zhbllokuan takimin në minutën e 20’ me Aleksander-Arnold, megjithatë vetëm katër minuta më pas miqtë barazuan me Uilson. Në minutën e 38-të Liverpul rimori avantazhin, me Mac Allister që realizoi golin e dytë për skuadrën e tij. Pjesa e parë u vulos nga Tete që shënoi golin e barazimit për Fulham në minutën e 45+3’. Miqtë vazhduan me sulmet dhe në pjesën e 80-të ata shënuan golin e tretë me De Cordova-Reid dhe morën avantazhin. Megjithatë në minutën e 87-të Endo barazoi, ndërsa vetëm një minutën më pas Aleksander-Arnold realizoi golin e triumfit 4-3.