BREAKING NEWS

“Mos hyni në gjynah! Ka shembuj historish të turpshme”, kryeministri Rama lëshon paralajmërimin e rëndë dhe i bën ftesën e papritur opozitës: Të vejë ulërimën për çdo rast!

“Mos hyni në gjynah! Ka shembuj historish të turpshme”,
x

Sport

Tottenham ndalet në barazim nga Olympiacos

Tottenham ndalet në barazim nga Olympiacos
Edhe pse realizoi dy herë brenda pjesë së parë me Harry Kane dhe Lucas sërish Tottenham nuk mundi të dilte me tre pikë nga transferta e Olympiacos.
 
Për habinë e të gjithëve ishin grekët ata që dominuan pjesën më të madhe të lojës.
 
Fillimisht ngushtuan diferencën në fundin e pjesës së parë me Podence, ndërsa në fillimin e të dytës ishte Valbuena ai që riktheu barazpeshën.
 
Një rezultat jo i mirë ky për londinezët që vitin e shkuar ishin finalistë të turneut ku u mposhtën 2-0 nga Liverpool.
 
Tashmë ekipi i drejtuar nga Mauricio Pochettino duhet të bëjë mirë në ndeshjet e radhës.
 
Në takimin tjetër Club Brugge dhe Galatasaray u ndanë në barazim pa gola.