BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Sport

Tottenhami bëhet i frikshëm me Gareth Bale, publikohet formacioni i mundshëm i Jose Mourinhos

Tottenhami bëhet i frikshëm me Gareth Bale, publikohet formacioni i

Tottenham është duke finalizuar marrëveshjen për rikthimin e Gareth Bale. Sulmuesi pritet të largohet nga Real Madrid duke nënshkruar me ish klubin e tij nga Premier League. Teksa firma e Bale është gati, mediat angleze kanë publikuar formacionin e mundshëm të ekipit të Jose Mourinhos, me ardhjen e 31-vjeçarit. Ylli uellsian do të shtojë fuqinë sulmuese te Spurs, duke formuar një repart të frikshëm ofensiv me Son e Harry Kane.

Ardhja e Bale dhe Reguilon nga Bernabeu do t’i jepte Mourinhos më shumë liri taktike, duke e lejuar atë të kalonte në 4-3-3 dhe të shtynte më shumë para me anësorët e tij, se sa që bën me formacioni e tij të zakonshëm 4-2-3-1. Mourinho do të luante me tre mesfushorë si Hojbjerg, Giovani Lo Celso dhe Tanguy Ndombele, por edhe me opsione shumë kualitative si Harry Winks, Moussa Sissoko dhe Dele Alli.

Formacioni i sezonit të ri për Tottehamin:

Tottenhami bëhet i frikshëm me Gareth Bale, publikohet formacioni i