BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x
BREAKING NEWS

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata e Fierit dënon Skënder Krasniqin, ja sa vite burg do të vuajë

Vrau 82-vjeçaren dhe e hodhi në një kazan mbeturinash, Gjykata
x

Sport

Tragjedi në hyrjen e stadiumit më të madh të këtij shteti, tifozët vdesin në kangjellat

Tragjedi në hyrjen e stadiumit më të madh të këtij

Kupa e Afrikës vazhdon të prodhojë lajme që nuk kanë të bëjnë me atë që ndodh në fushë. Ndeshja mes Kamerunit dhe Komoreve e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Afrikës fituar 2-1 nga vendi organizator është shndërruar në një tragjedi.

Në hyrje të stadiumit në të madh të Kamerunit, “Olembe”, tifozët janë shkelur me njëri-tjetrin duke shkaktuar të paktën 7 viktima, por të tjerë mund t’i shtohen bilancit tragjik.

“Disa të plagosur janë në gjendje të rëndë”, tha një infermiere për agjencinë “AP”. Sipas disa dëshmitarëve, tragjedia ndodhi pas grumbullimit të madh të tifozëve në kangjellat e stadiumit. Stadiumi “Olembe” ka një kapacitet prej 60 mijë personash, por kufiri është ulur në 80%, për shkak të masave anti-COVID.