Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tragjedia me 35 viktima në Genova, dy ndeshje të Seria A priten të shtyhen

Postuar: 14/08/2018 - 19:23

Këtë fundjavë Seria A do të hapë siparin për fillimin e ri të sezonit. Por duket se dy ndeshje të vlefshme për këtë kampionat do të shtyhen për shkak të tragjedisë së ndodhur sot në Xhenoa, duke i marrë jetën plot 35 personave deri tani. Bëhet fjalë për ndeshjen Milan-Xhenoa dhe Sampdoria-Fiorentina.

 
Sipas mediave italiane thuhet se këto dy klube mund ti kërkojnë Federatës Italiane të Futbollit që mos të zhvillojnë në datën e caktuar paraprakisht ndeshjet hapëse për këtë sezon. Sot klubi i Xhenoas ka ndërprerë edhe stërvitjen pasi disa lojtar nuk kanë mundur të shkojnë për shkak të bllokimit të rrugëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 17

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Ish-ylli i skuadrës së Barcelonës, Alex Song tregoi së fundmi për tmerrin që kaloi te skuadra rus

Postuar: 15/11/2018 - 11:00

Ditën e djeshme qarkulloi në të gjitha mediat se duart e mafias italiane janë në tregun e basteve

Postuar: 15/11/2018 - 08:59

Granit Xhaka është një ndër futbollistët me origjinë shqiptare, që kanë shkëlqyer në arenën ndërk

Postuar: 15/11/2018 - 07:20

Rivaliteti midis Hoze Murinjos dhe Pep Guardiolës dihet.

Postuar: 15/11/2018 - 07:18

Qeveria mori dje vendim për kriteret, mënyrën e shpërblimit dhe përfitimin e trajtimit për përgat

Postuar: 15/11/2018 - 07:16

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skocisë,